پرسشنامه شناخت شغل جان واگنر (JCM)

پرسشنامه شناخت شغل

مدیریت منابع انسانی، همان‌گونه که از اصطلاح آن مشخص است، به انسان‌ها به عنوان یکی از منابع سازمانی می‌پردازد.

اما برای همکاری انسان‌ها با سازمان‌ها، معمولاً بستری به نام شغل به وجود می‌آید. شغل، هم تعهدات فرد نسبت به یک سازمان را مشخص می‌کند و هم در مقابل، می‌تواند مبنای تعریف تعهدات سازمان نسبت به فرد باشد.

به علت اهمیت شغل به عنوان چارچوب رابطه‌ی فرد با سازمان، بخش قابل توجهی از وظایف مدیریت منابع انسانی به مدیریت شغل و مشاغل و فرصت‌های شغلی و نیز مدیریت انسان‌ها با جایگاه شغلی‌شان اختصاص یافته است.

شغل، مجموعه‌ای از وظایف (Duties)، فعالیت‌ها (Tasks) و مسئولیت‌ها (Responsibilities) و سایر المان‌هایی است می‌تواند یک فعالیت مولد را در محیط سازمان شکل دهد و می‌تواند به یک فرد مشخص، تخصیص داده شود (متمم)

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود پرسشنامه استاندارد ، آزمونهای روانی ، تست و مقیاس


پرسشنامه شناخت شغل واگنر

پرسشنامه شناخت شغل ، پرسشنامه ای است که توسط جان واگنر تدوین شده و برای ارزیابی MPS  به کار می رود و دارای ۱۵ سوال به صورت بسته پاسخ در مقیاس پنج درجه ای لیکرت می باشد که در پیوستاری از کاملا نادرست تا کاملا درست امتداد دارد.

این پرسشنامه شامل عباراتی است که ممکن است شما با آن موافق و یا مخالف باشید . این ابزار دوست داشتن و یا تنفر داشتن از شغل را اندازه گیری نمی کند، بلکه شرح شغل را به صورت عینی و دقیق ، تا آنجا که مکان داشته باشد ، استخراج می نماید

دانلود پرسشنامه شناخت شغل به همراه مقاله علمی مرتبط

 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *