پاورپوینت هوش هیجانی

پاورپوینت هوش هیجانی
تعداد اسلاید :۳۲

دانلود پاورپوینت هوش هیجانی

دانلود

به نظر می رسد که عبارت “هوش هیجانی” اولین بار در سال ۱۹۶۴ در مقاله ای از مایکل بلدوچ، و در سال ۱۹۶۶ در مقاله هوش هیجانی و رستگاری اثر بی. لیونر (B. Leuner) که در ژورنال روان درمانی: کاربرد روانشناسی و روان پزشکی کودک منتشر شد، استفاده شده باشد.

در سال ۱۹۸۳ کتاب هووارد گاردنر (Howard Gardner) به نام چهارچوب ذهن: تئوری هوش های چندگانه این ایده را مطرح کرد که انواع سنتی هوش، از قبیل IQ، نمی توانند بطور کامل توانایی شناخت را توضیح دهند. او ایده هوش های چندگانه را مطرح نمود که هم هوش میان فردی (ظرفیت درک قصد، انگیزه و خواسته های دیگران) و هم هوش درون فردی (ظرفیت درک خود جهت فهم احساسات، ترس ها و انگیزه های خود) را شامل می شد.

این عبارت بعداً در رساله دکتری وین پین (Wayne Payne) مطالعه ای بر احساس: توسعه هوش هیجانی در سال ۱۹۸۵ ظاهر شد.

در سال ۱۹۸۹ استنلی گرینسپن (Stanley Greenspan) مدلی را برای توصیف EI پیشنهاد کرد، که سال بعد پیتر سالووی و جان مایر آن را ادامه دادند.

با این حال، این عبارت شهرت خود را با انتشار کتاب گولمن بدست آورد: هوش هیجانی – چرا می تواند اهمیتی بیشتر از IQ داشته باشد (۱۹۹۵).

این عبارت شهرت خود را مرهون این کتاب پرفروش است. گولمن چند اثر محبوب دیگر را نیز با موضوعی مشابه منتشر کرده است که استفاده از این عبارت را تشدید می کنند. تا امروز، تست های EI به عنوان سنجش استاندارد هوش جایگزین IQ نشده اند. همچنین به هوش هیجانی درباره نقش آن در مدیریت و موفقیت تجاری، انتقاداتی وارد شده است.

ساده‌ترین راه برای توضیح هوش هیجانی این است: هوش هیجانی، توانایی تشخیص و درک احساسات خودتان یا تشخیص احساسات دیگران و همدردی با آنهاست. سه نوع هوش هیجانی وجود دارد: درون فردی، بین فردی، و ترکیبی از هردو.

کسانی که از لحاظ عاطفی هوشمند هستند، افرادی هستند که احساساتشان را تحت کنترل دارند. بعنوان مثال، آیا تا بحال کسی را دیده‌اید که بتواند حتی در داغ‌ترین بحث‌ها هم آرام بماند؟ یا بدون آنکه در موقعیت رهبری قرار داشته باشد، مردم از او پیروی کنند و دستوراتش را اجرا کنند؟ این‌ها از آن نوع افرادی هستند که هوش هیجانی دارند.

مطالب مرتبط با پاورپوینت هوش هیجانی

پرسشنامه هوش هیجانی


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، پرسشنامه ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *