شخصیت ناپایدار : دانلود فایل صوتی سخنرانی دکتر فرناز گلجی

شخصیت ناپایدار

دانلود فایل صوتی سخنرانی دکتر فرناز گلجی در وبسایت روان راهنما

فرمت فایل : mp3

زمان : ۷۸ دقیقه

دانلود فایل صوتی شخصیت ناپایدار

دانلود بخش اول دانلود بخش دوم

شخصیت مرزی (شخصیت ناپایدار) گاهی مملو از خشم و در دیگر زمان آرام و خاموش است و اغلب هیچ خبر از علت این آرامش و طوفان عاطفی و درونی ندارد و نمی داند چگونه به این قهر و غضب کشیده شده و این ناتوانی در درک ریشه های این نوسانات نوعی خود بیزاری و افسردگی به همراه می آورد. حالت روانی و احساسی یک بیمار مبتلا به شخصیت مرزی را می توان تشبیه کرد به فرد بیماری که فاقد مکانیسم انعقاد خون است و اگر بُرشی احساسی در روان او پیدا شود، او را به خون ریزی احساسی تا پای مرگ رابطه می کشاند. یکی دیگر از مشکلات این بیماران این است که چون تصویر روشنی از هویت خویش ندارند، اغلب با افراد محبوب و قدرتمند و مطرح جامعه، نوعی ایده آل سازی میکنند و از طریق نزدک شدن به آنهاهویت وابسته ی مشخصی پیدا می کنند. این ایده آل سازی، ابتدا آنها را به تلاش برای نزدیکتر شدن به این «بُت» می کشاند ولی اگر این نزدیکی اتفاق افتاد و «بُت» در کنترل شخصیت مرزی درآمد، روزگار به زمین زدن و نابودی او فرا می رسد. خلاصه روابط عاشقانه با شخصیت مرزی که خیلی تند و هیجانی آغاز می شود و پیش می رود و اغلب بیش از چند ماه دوام نمی یابد، پر از تزلزل و خشم و یا حیرت و ابهام است. دیگر از ویژگی های شخصیت مرزی دو نیمه گی دنیای عاطفی اوست.
دنیای «بُردر لاین» هم چون دنیای کودکان به دو دنیای «خوبان» و «بدان» تقسیم می شود. در دنیای او حد میانه ای وجود ندارد که شخص مورد علاقه ی او گاهی نیز باعث یأس و نا امید او می شود.
محبوب او هر کس که باشد، دوست، قوم و خویش، پدر و مادر، معشوق و حتی روانشاس یک روز ستایش می شوند و روز دیگر بی قدر و قیمت به کنار می روند.
این نوع رفتار «دونیمه گی» نامیده می شود که جزء مکانیسم اولیه ی دفاعی فرد مبتلا به شخصیت مرزی است. از دید تکنیکی، دو نیمه گی جدایی غیر قابل انعطاف افکار و احساسات مثبت و منفی درباره خود و دیگران است. بعبارت دیگر، ناتوانی در ادغام احساسات متضاد و دو جنبه گی فکری درباره تجربیات ارتباطی با دیگران است.
ناپایداری ارتباطی و عدم ثبات حسی او ویژگی های شخصیت مرزی است.


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، پرسشنامه ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *