دانلود رایگان کتاب قضاوت اخلاقی کودک – ژان پیاژه

دانلود رایگان کتاب قضاوت اخلاقی کودک – ژان پیاژه

The Moral Judgment of the Child
Book by Jean Piaget

 

پیاژه حاصل مشاهدات خود را از قضاوتهای اخلاقی کودکان در کتاب داوریهای اخلاقی کودکان جمع آوری کرده است . این کتاب شامل چهار بخش است :

۱.   اولین بخش این گزارشها مربوط به نگرش کودکان به قوانین بازی هنگام بازی کردن با مهره‌ها (تیله بازی) است .

۲.  دومین و سومین قسمت گزارشها مربوط به تحلیل نگرش کودکان نسبت به قوانین است . منتهی از طریق داستانهایی که برای آنها شرح داده شده است .

۳.   در آخرین فصل کتاب پیاژه یافته‌های خود را خلاصه می کند .

به طور کلی این کتاب یک نظریه رشد است که دو مرحله پی در پی اخلاقی ؛ اخلاق واقع گرا و اخلاق نسبی گرا را شامل می شود  پیاژه در کتاب داوریهای اخلاقی کودکان نگرش کودکان را در مورد قوانین از طریق مشاهده رفتار و باورهای آنان در مورد قوانین بازی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و بسیاری از جنبه های رشد اخلاقی آنان را بررسی کرده است .

This seminal book by this century’s most important development psychologist chronicles the evolution of children’s moral thinking from preschool to adolescence, tracing the concepts of lying, cheating, adult authority, punishment, and responsibility, and offering important insights into how they learn–or fail to learn–the difference between right and wrong

دانلود رایگان کتاب قضاوت اخلاقی کودک پیاژه

 

 

مطالب مرتبط با دانلود رایگان کتاب قضاوت اخلاقی کودک پیاژه : نظریه رشد اخلاقی

دیدگاه ژان پیاژه

پیاژه بر این باور است که کودکان با سرعت هایی متفاوت، از مراحل او عبور می کنند؛ از همین رو، او اهمیت اندکی برای سنین همبسته با این مراحل قایل است. اما او معتقد است که کودکان این مراحل را در تسلسلی ثابت و غیر قابل تغییر طی می کنند.

با وجود اینکه پیاژه تسلسل مراحلی غیر قابل جابجایی را مطرح کرده است، ولی او رسش گرا نبود و با اطمینان می توان گفت نظریه پرداز یادگیری بود. رسش گرایان بر این باورند که تسلسل مراحل در ژن ها نهفته است و مراحل بر اساس برنامه ای زمان بندی شده و درون زاد، آشکار می شود. اما پیاژه بر این باور نبود که مراحل او به طریق ژنتیک شکل می گیرند، بلکه معتقد بود این مراحل به سادگی بیانگر روش های تفکر هستند که به نحو فزاینده ای همه جانبه تر می شوند. کودکان به طور پیوسته محیط خود را کشف، دستکاری و تلاش می کنند آن را بفهمند، و در این فرایند، به نحو فعالانه ای ساختارهای جدید و پیچیده تری را برای برخورد با محیط، در خود به وجود می آورند.

پیاژه مشاهده کرد که نوزادان بازتاب هایی نظیر بازتاب مکیدن را به ارث می برند. بازتاب ها در اولین ماه زندگی مهم هستند، ولی پس از آن تاثیر کمتری در رشد دارند. او گاهی فعالیت های کودکان را از نظر گرایش های زیستی که در همه موجودات زنده یافت می شود، توصیف می کند. این گرایش ها شامل، درون سازی یا جذب ، برون سازی یا انطباق و سازمان دادن است.
با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *