انحراف جنسی مالش دوستی  یا دستمالی کردن بر اساس DSM5

انحراف جنسی مالش دوستی  یا دستمالی کردن Frotteurism به مالیدن آلت تناسلی مردانه (و گاها دست) به باسن یا بدن یک زن از روی لباس کامل بدون رضایت فرد قربانی به منظور کسب ارگاسم اطلاق می شود.   فرد برای مالش یک قربانی غیرمنتظر، اندام تناسلی خود را به باسن یا ران قربانی میمالد یا از دست  برای لمس اندام تناسلی یا پستان فرد استفاده میکند. این عمل معمولا در مکانهای پرازدحام بخصوص در متروها و داخل اتوبوس(بیشتر برای امکان راحتتر فرار از دستگیری یا توجیه رفتار ) انجام میشود. افراد مبتلا به این اختلال بی نهایت منزوی و منفعل هستند و مالش معمولا تنها منبع ارضا جنسی آنهاست.ابراز پرخاشگری در این نوع انحراف جنسی براحتی مشخص است. پاسخ دهی به درمان خوب گزارش شده است.

ملاک های تشخیصی انحراف جنسی مالش دوستی در DSM5

A- در طول یک دوره حداقل ۶ ماهه تخیلات برانگیزنده قوی و عودکننده جنسی، امیال شدید جنسی یا رفتارهای مربوط به لمس و مالش به اندام فرد دیگری بدون رضایت او وجود دارد.

B- شخص براساس این تمایلات جنسی دست به عمل بزند یا این تمایلات یا خیال پردازی های جنسی سبب ناراحتی شدید یا بروز اشکالات بین فردی شوند.

سازمان بهداشت جهانی این اختلال را در طبقه سایر اختلالات رجحان جنسی  Other Disorders of Sexual Preference قرار داده و معیارهای خاصی برای آن تعریف نکرده است.

 

علت انحراف جنسی مالش دوستی

درمان انحراف جنسی مالش دوستی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://ravanrahnama.ir/frotteurism/
Twitter
LinkedIn

مطالب مرتبط

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.