انیاگرام دانلود کتاب نه تیپ شخصیتی (اناگرام)

انیاگرام ابزاری برای درک ابعاد شخصیتی ماست که علاوه بر شناخت خصوصیات شخصیتی روش های مؤثری برای تحول فردی و گروهی در اختیار ما قرار می دهد.
انیاگرام نه تیپ شخصیتی را برای انسان تعریف می کند که این تیپ ها همگی در یک مدل هندسی ( ۹ نقطه روی محیط یک دایره که با خطوطی به هم وصل شده اند) نمایش داده می شوند.

نه تیپ شخصیتی انیاگرام

برای هر تیپ شخصیتی در انیاگرام یش از یک نام ارائه شده است لذا برای سادگی معمو ل هر تیپ را با شماره آن مشخص می کنند (مثل می گویند: تیپ یک، تیپ پنج و…).
در اینجا نام های پرکاربرد هر تیپ به همراه شماره آن و خلاصه ای از ویژگی هایش آورده شده است:

تیپ۱ انیاگرام . اصلاح‌ گر، کمال گرا، واعظ

تاثیر گذار قوی، نکته بین، عدم بروز احساسات ، ناظم، تصحیح کننده دیگران، اصلاح طلب، کمال گرا، منطقی، هدفمند، خوددار

تیپ ۲ انیاگرام . مددکار، یاری رسان، دهنده

بدون چشم داشتی به دیگران خدمت می کند، به خوبی به حرف دیگران گوش می دهد، تسلی دهنده دیگران، بازگو کننده جزئیات زندگی،  مهربان و دلسوز

۳. موفقیت طلب، بازیگر، ایفا کننده

روابط عمومی عالی، امتیاز گیرنده قوی، مقایسه گر، افراط در مدیریت و استرس زا، وفاداری کم، شهرت طلب

تیپ ۴: رمانتیک، فردگرا، تراژیک، هنری، خیال پرداز

علاقه به عشق و احساسات، خلاق، هنر دوست، هنرمند، توانا در کاهش دردهای دیگران، توجه زیاد به همدردی، احساس عدم درک شدن توسط دیگران، احساسات عمیق، قابل اعتماد، اشاره کننده (اکسپرسیو) و هنری ممکن است نمایشی، بد اخلاق و اندیشناک (در فکر فرورفته) باشد.

تیپ ۵: کنجکاو، مشاهده‌گر

تحلیل کننده، مستقل، متفکر، محجوب، عاشق مطالعه، کم حرف و متفکر، ضعیف در حضور جمع، آرشیو ساز، بسیار مطلع، گوشه‌گیر و محقق، دوست ندارد برای کسی وقت و انرژی خود را صرف کند اما خود و دانش خود را در خدمت بشریت می‌گذارد.
ممکن است منع کننده، جدا (طالب انزوا) و بیش از حد خصوصی باشد.

تیپ ۶: شکاک وفادار، پرسش‌گر

قابل اعتماد، حلال مسأله، حسی، بیزار از جنگ و دعوا، تمایل به یک رنگی، تمایل به داشتن کاری مشخص، وفادار، دوست یاب خوب، امنیت خواه، کارآمد در موقعیتهای اجتماعی ممکن است شکاک، اتهام زننده و هراسان باشد.

تیپ ۷: خوش باش، خوش گذران

خوش‌بین، حادثه جو، به دنبال فرصت و لذت، غمی در درونش پنهان کرده ولی ظاهری شاد و سرحال دارد، بیزار از محیط افسرده و یکنواخت، چند کاره، دوستدار شور و شوق و هیجان، ممکن است از زحمت کشیدن اجتناب کند، غیر متعهد باشد و در خدمت خودش.

تیپ ۸: حامی، رئیس، مبارز

با شهامت، شجاع، اهل مشاجره و مجادله، تلاش در احقاق حقوق دیگران، رک گویی و رک خواهی، تمایل به مطلع شدن از عقاید دیگران، تمایل به کسب و کار مستقل، قدرت طلب، سلطه‌گر، قوی، دستور دهنده، عمل‌گرا، به دنبال عدالت می‌تواند بیش از حد تأثیرگذار، افراطی و انگیزه دهنده باشد.

تیپ ۹: میانجی، مصلح، صلح‌بان (مدافع صلح)، آسان‌گیر

حفظ کننده آرامش به هر قیمتی، خوش بیان، دید آسان به زندگی، دارای حس همدردی بدون توقع، مشاور و میانجی خوب، به دنبال توازن و راحتی ممکن است خودش را فراموش کند، از مناقشه و برخورد دوری کند، کله شق و سر سخت باشد.

دانلود کتاب انیاگرام ( اناگرام )

دانلود فایلهای روانشناسی

اگر از گوشی موبایل استفاده میکنید برای دانلود، انگشت خود را روی تصویر بالا چند لحظه نگه دارید و گزینه بارگیری پیوند را انتخاب کنید

پست مرتبط با کتاب انیاگرام : نظریه کتل درباره صفات شخصیتی

مقالات متنوع روانشناسی در روان راهنما

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل ارسال نمیشود. در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *