درمان ماتریکس در اعتیاد به شیشه و سایر محرکها : دانلود فایل صوتی کارگاه آموزشی

درمان ماتریکس در اعتیاد به شیشه و سایر محرکها (درمان چندوجهی اعتیاد)

درمان ماتریکس یک روش درمانی غیر دارویی و سرپایی برای وابستگی به مصرف شیشه است. این روش که اولین بار توسط یک موسسه آمریکایی برای درمان اعتیاد به شیشه معرفی گردید تقریباً معروفترین و شناخته شده ترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسر دنیا است. خوشبختانه در طی سالهای اخیر نمونه اصلاح شده و بهبود یافتهای از ماتریکس برای بیماران ایرانی در کشور طراحی شده است و در حال اجرا میباشد.

نمونه ایرانی ماتریکس به صورت حداقل دو جلسه فردی در هفته با حضور درمانگر و بیمار برای یک دوره حداقل سه ماهه طراحی و تنظیم شده است. ادامه این درمان برای حداقل شش ماه کاملاً ضروری می باشد. طول دوره درمان بر اساس شرایط بیمار و سرعت و پیشرفت او تعیین میگردد. اگرچه جلسات درمان ماتریکس به صورت فردی تنظیم شده است اما اجرای آن در گروههای حدود ۴ الی ۱۲ نفره بیماران نیز مقدور میباشد. همچنین همراهی یکی از اعضاء اصلی خانواده بیمار نیز در طول درمان، بخصوص در جلسات اولیه، توصیه میگردد.

هر جلسه درمان ماتریکس حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بوده و دارای یک برنامه زمان بندی شده اختصاصی است. جلسه با مرور اتفاقات روزهای گذشته و تمرینات انجام شده مربوط به جلسه قبل شروع می شود و سپس با دستور جلسه جدید ادامه پیدا می نماید. در طول جلسه ضمن آموزش بیمار، تمرینهایی نیز برای انجام در طول روزهای بعد او داده می شود. انجام آزمایشات ادرار به صورت زمان بندی شده یا تصادفی از اجزاء مهم درمان ماتریکس است که در مراکز درمانی قبل از جلسات ماتریکس انجام می شود. درمانگر می تواند براساس نتایج آزمایشات ادرار در طول دوره درمان وضعیت پیشرفت بیمار در مسیر بهبودی را ارزیابی و مداخلات درمانی خود را مطابق با این پیشرفت تنظیم نماید. درمانگر بر اساس شرایط بیمار میتواند از مشاوره همکاران دیگر تیم درمان نظیر پزشک یا روانپزشک نیز استفاده نماید. اگرچه اساس درمان ماتریکس بر مداخلات روان شناختی است اما در صورت نیاز بیمار، داروهایی نیز برای مشکلات احتمالی او تجویز می گردد.

دانلود فایل صوتی کارگاه تخصصی درمان ماتریکس در اعتیاد

مشخصات فایل

فرمت : M4A

حجم : ۱۴۰MB

مدت زمان : ۵ ساعت

توجه:

کاربر گرامی ، بلافاصله پس از خرید ، دکمه دریافت فایل نمایان شده و نیز لینک دانلود به ایمیلتان ارسال می گرد

 

مطالب مرتبط

کارگاه آموزشی درمان اعتیاد

پرسشنامه آمادگی افراد برای ابتلا به اعتیاد

ویدئوی آموزشی پیشگیری و درمان اعتیاد ویژه متخصصین

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *