پرسشنامه بیگانگی شغلی

پرسشنامه بیگانگی شغلی در روان راهنما دانلود کنید

پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA) دارای ۲۲ عبارت است که توسط صداقتی فرد در سال ۱۳۸۸ طراحی گردیده است. صداقتی فرد با بررسی پژوهش‌های موجود درباره بیگانگی شغلی این پرسشنامه را ساخته است. هدف اصلی این پرسشنامه بررسی میزان از خودبیگانگی شغلی در افراد مختلف می‌باشد. نمره‌گذاری این پرسشنامه در طیف لیکرت پنج درجه‌ای است.

از لحاظ تاریخی، بیگانگی شغلی متغیری است که از جانب نظریه پردازان و محققان رشته‌های علمی مختلف مورد توجه و پژوهش قرار گرفته است. از نظر محتوایی، بیگانگی شغلی حالتی روان‌شناختی است که طی آن فرد گسست روانی تعمیم‌ یافته‌ای را نسبت به تصویر خود و روابط اجتماعی‌اش در داخل و خارج از محیط کار تجربه می‌کند. بیگانگی شغلی و کاری نتیجه انتظارات غیرعادی، تعارض و ابهام نقش، احساس کنترل بیرونی شدید بر شغل و وظایف کاری و احساس عدم پیوند اجتماعی صمیمانه و نزدیک با دیگران است. از طرف دیگر، بیگانگی از امور کاری در افراد می‌تواند حاصل شرایطی باشد که در اثر تضعیف عاطفی، روانی و هیجانی در افراد پدید می‌آید. در واقع بیگانگی شخصی و اجتماعی در محیط کار، یک تجربه پدیدارشناختی (مبتنی بر احساسات و ادراکات شخصی) مبتنی بر گسست عمیق در احساسات نسبت به خود و در برقراری روابط اجتماعی است.

دانلود پرسشنامه بیگانگی شغلی

دانلود فایلهای روانشناسی

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود پرسشنامه استاندارد ، آزمونهای روانی ، تست و مقیاس


 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *