پرسشنامه شناخت تیم کاری توسط جک گیب

پرسشنامه شناخت تیم کاری

افراد بااستعداد می‌توانند موفقیت‌های بسیاری به ارمغان بیاورند، اما چنین موفقیت‌هایی محدود هستند و فراتر از یک نقطه‌ی خاصی کشش ندارند؛ کار تیمی و مشارکت برای صعود به ارتفاعات بلندتر ضروری است. همان‌طور که مایکل جردن مشهورترین بازیکن بسکتبال می‌گوید:

استعدادهای فردی برندگان بازی‌های کوچک هستند، اما کار و هوش تیمی قهرمان مسابقات جهانی

اکثر ما به افرادی که دور هم جمع می‌شوند و کارهایی انجام می‌‌دهند تیم می‌گوییم، درحالی‌که تفاوت‌های بسیاری مابین تیم‌ و یک گروه‌ وجود دارد. تیم به مجموعه‌ای از افراد هم‌فکر گفته می‌شود که با تمرکز بر یک هدف و ارزش مشترک جمع می‌شوند، این افراد قادر به حل اختلافات موجود و طبیعی بین هم خواهند بود و با گذشت زمان عملکرد مثبتی ارائه خواهند کرد. مابین اعضای این مجموعه به اندازه‌ای وابستگی وجود دارد که تلاش می‌کنند مهارت‌ها و شایستگی‌های یکدیگر را ستایش کرده و توسعه ‌دهند.

تیمها به عنوان واحدهای بنیادی سازمان ها و نقاط کلیدی، برای بهبود عملکرد سازمان، مورد توجه قرار گرفته اند. سازمان ها برای ارتقای بهره وری و کسب رضایت کارکنان و ارباب رجوع خود، از تیم های کاری استفاده می کنند.

پرسشنامه شناخت تیم کاری

پرسشنامه شناخت تیم کاری توسط جک گیب (۱۹۷۸) ساخته شده است که از ۹۶ گویه و ۴ خرده مقیاس بازبودن – نشان دادن، اعتماد کردن، وابستگی تیمی و از قوه به فعل درآمدن – رشد کردن تشکیل شده است که به منظور شناخت تیم کاری و خود بکار می رود.

نویسنده روایی این پرسشنامه را مطلوب گزارش کرده و پایایی آن را طبق آلفای کرونباخ مطلوب و بالای ۸۰ ذکر کرده است.

نحوه تکمیل: با توجه به مقیاس ذیل تنها یک گزینه برای هر عبارت انتخاب کنید.

مقیاسها :

۱= کاملا موافقم

۲= موافقم

۳= مخالفم

۴= کاملا مخالفم

عبارت :                                                                                                                     مقیاس :

۱ . من فکر میکنم که تیمی مرا بعنوان یک عضو رسمی خواهد پذیرفت

و چیز غیر معمولی وجود ندارد که من نتوانم آنرا انجام دهم.                                             ۴     ۳     ۲     ۱

۲ . خیلی چیزهاست که من نمی توانم به اعضاء تیم بگویم.  بعلاوه آن ، چیزهایی که در زندگی خصوصی ام وجود دارد.                                                                                                                                                        ۴     ۳     ۲     ۱

۳ . من از خودم در تیم دفاع می کنم.                                                                           ۴     ۳     ۲     ۱

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود پرسشنامه استاندارد ، آزمونهای روانی ، تست و مقیاس


 دانلود پرسشنامه شناخت تیم کاری

۲۰,۰۰۰ ریال – خرید

 

bookh این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *