کتاب آموزش دانش آموزان با اختلالات فراگیر رشدی (طیف اتیسم)

کتاب آموزش دانش آموزان با اختلالات فراگیر رشدی (طیف اتیسم)

اختلالات‎ ‎فراگیر‎ ‎رشد(‏Pervasive Developmental Disorders‏) یا اختلالات‏‎ ‎طیف‎ ‎اتیسم(‏Autism Spactrum Disorder‏) شامل گروهی از ‏‎ ‎اختلالات روانی هستند که در آنها‎ ‎تخریب در‎ ‎تعاملات‎ ‎اجتماعی،‎ ‎رشد زبان و طیف ذخایر محدود رفتاری وجود دارد. این اختلالات معمولاً در بچه‌های زیر سه سال ظاهر می‌شود و والدین معمولاً در حدود ۱۸ ماهگی کودک به دلیل عدم رشد مورد انتظار زبان، نگران فرزندشان می‌شوند. کودکان مبتلا به اختلالات فراگیر رشد غالباً علاقه شدیدی به طیف باریکی از فعالیت‌ها نشان می‌دهند، در مقابل تغییر مقاومت به خرج می‌دهند و پاسخ مناسب به محیط اجتماعی ابراز نمی‌کنند. اختلالات فراگیر رشد شامل ۵ دسته می‌شود که عبارت‌اند از: اختلال اتیستیک(‏Autistic‏)، اختلال رت(‏Rett‏)، اختلال فروپاشنده (‏Disintegrative‏) کودکی، اختلال آسپرگر(‏Asperger‏) و اختلال فروپاشنده کودکی که به نوعی دیگر مشخص نشده است.
اختلال اتیسم(درخودماندگی) مشهورترین اختلال این گروه با تخریب پایدار در تعامل اجتماعی متقابل، انحراف ارتباطی و الگوهای رفتاری کلیشه‌ای محدود مشخص است. میزان شیوع این اختلال حدود یک نفر از هر ۱۰۰ نفر گزارش شده است. اختلال رت منحصراً در دختران دیده می‌شود؛ این اختلال با رشد طبیعی تا ۶ ماهگی و در پی آن، سیر رو به تباهی رشد مشخص است. به طور غالب، کودکان حرکات کلیشه‌ای در دست‌ها، فقدان حرکات هدفدار، کاهش درگیری اجتماعی، ناهماهنگی حرکتی و کاهش کاربرد زبان را نشان می‌دهند.

دانلود کتاب آموزش دانش آموزان با اختلالات فراگیر رشدی (طیف اتیسم)

دانلود

 

مطالب مرتبط

آزمون تشخیصی اوتیسم گیلیام


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، پرسشنامه ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *