هوش و استعداد : پاورپوینت مرتبط با برنامه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

هوش و استعداد

تعداد اسلاید : ۵۴

فهرست مطالب :

استعدادیابی در فرهنگ ما
استعداد چه چیزی نیست؟
مدل مناسب استعداد یابی؟
هوش(ماهیت، تعاریف)
نظریات و آزمونهای هوش
هوش‌های چندگانه

دانلود فایل پاورپوینت هوش و استعداد

دانلود

هوش عبارت است از توانایی یادگیری و کاربرد مهارت های لازم برای سازگاری با نیازهای فرهنگ و محیط فرد و نیز توانایی حل مسئله و استعداد عبارت است از قابلیت و توانایی خاص در یادگیری همراه با بروز قابلیت شخصی و انجام ماهرانه یک کار خاص.

به هر حال هر دو عامل هوش و استعداد منشاء تفاوت های فردی بین انسانها محسوب می شوند.

بیشتر محققین معتقدند که هوش یک توانایی کلی تلقی می شود که می تواند پایه ی پرورش استعداد های مختلف باشد. به عبارتی هوش مفهومی عمومی و مشترک بین همه افراد است، اما استعداد مفهومی خاص و متفاوت بین افراد است.

مفهوم هوش از گذشته در علوم مختلف مورد توجه بوده است. زیست شناسان هوش را عاملی برای سازش با محیط و بقاء می دانند. فیلسوفان هوش را در قالب قابلیت های اندیشه مجرد مثل قدرت استنتاج و … می دانند. متخصصان تعلیم و تربیت نیز آن را توانایی یادگیری معرفی کرده اند.

یکی از کاملترین تعاریف از هوش در سال ۱۹۸۳ توسط هوارد گاردنر ارایه شد که تفکرات سنتی در مورد هوش را به هم ریخت. در این تعریف هوش در چارچوب هفت بعد معرفی شد:

  • هوش کلامی یا زبانی
  • هوش منطقی یا ریاضی
  • هوش هندسی یا فضایی
  • هوش موسیقایی
  • هوش جسمانی و حرکتی
  • هوش میان فردی یا هوش هیجانی
  • هوش درون فردی

صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، پرسشنامه ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *