پرسشنامه سبک رهبری باردنز و متزکاس

پرسشنامه سبک رهبری باردنز و متزکاس

سبک رهبری به دلیل نقشی که در اثربخشی فردی و سازمانی ایفا می کند، موضوع بسیار مهمی در حوزه رفتار سازمانی محسوب می شود. چگونگی اتخاذ سبک های رهبری برای اطمینان از اثربخشی آن سبک، یکی از مهم ترین مباحث علوم رفتاری است.

سبک رهبری رهبری خودکامه

یک رهبر استبدادی دارای یک اقتدار منحصر به فرد در یک سازمان است. این یک سبک رهبری رایج است که در آن تمام تصمیمات کلیدی از طریق یک چهره برتر به دست می آید. این در حالی است که رهبری استبدادی به ندرت در میان کارکنان محبوب است، این استراتژی مطلوب سازمان هایی است که کارکنان توابع ساده را کنترل می کنند، جایی که کنترل برای موفقیت بیشتر از خلاقیت حیاتی است و جایی که آستانه کم برای خطا وجود دارد. رهبر استبدادی ترجیح می دهد که تمامی مسئولیت را  خود بر عهده بگیرد، و تصمیمات نهایی را بر اساس اراده شخصی اتخاذ کند.

سبک رهبری رهبری آزادی خواهانه

رهبری آزادی خواهانه یک سبک از رهبری است که در آن رهبران سازمانی رویکرد عدم مداخله را برای تصمیم‌گیری و تکمیل کار اتخاذ می‌کنند . این سبک رهبری در زمان مدیریت پروژه‌ها، حل مشکلات و حل اختلافات بین اعضای سازمان یک طیف گسترده از تصمیم گیری را به وجود می آورد. در اغلب موارد، این نوع رهبری یک مجموعه روشن از انتظارات، منابع مورد نیاز برای تکمیل کار، و پاسخگویی به مردم، سهامداران یا هر نوع منافع بیرونی دیگر را فراهم می‌کند. البته این سبک از رهبری که در آن مدیر تقریباً تمام قدرت رهبری خود را در بین کارمندان تقسیم می کند. اگر در محیط نادرست پیاده سازی شود می‌تواند چالش برانگیز باشد.

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود پرسشنامه استاندارد ، آزمونهای روانی ، تست و مقیاس


پرسشنامه سبک رهبری باردنز و متزکاس

پرسشنامه سبک رهبری فوق داری ۳۵ سوال می باشد، هدف آن خود ارزیابی در شرایط و وظیفه مداری است، که دارای ۳۵ بیانه توصیفی می باشد، توسط خود مدیران و روسا پاسخ داده می شود و نیم رخ مرتبط با سبک های رهبری در سه طیف رهبری آزاد منشانه، رهبری تلفیقی و رهبری آمرانه (خود کامه) را ترسیم می نماید.

تعدادی از سوالات پرسشنامه سبک رهبری باردنز و متزکاس
من به عنوان سخنگوی گروه عمل می کنم.
من کارکنان را به اضافه کاری تشویق می کنم.
من به افراد تحت نظارت خود آزادی عمل در انجام دادن کار می دهم.

دانلود پرسشنامه سبک رهبری باردنز و متزکاس

به همراه مقاله مرتبط

 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *