دانلود رایگان کتاب خوشبینی آموخته شده مارتین سلیگمن

دانلود رایگان کتاب خوشبینی آموخته شده مارتین سلیگمن

Learned Optimism: How to Change Your Mind and Your Life
by Martin E.P. Seligman

 

Known as the father of the new science of positive psychology, Martin E.P. Seligman draws on more than twenty years of clinical research to demonstrate how optimism enchances the quality of life, and how anyone can learn to practice it. Offering many simple techniques, Dr. Seligman explains how to break an “I—give-up” habit, develop a more constructive explanatory style for interpreting your behavior, and experience the benefits of a more positive interior dialogue. These skills can help break up depression, boost your immune system, better develop your potential, and make you happier.. With generous additional advice on how to encourage optimistic behavior at school, at work and in children, Learned Optimism is both profound and practical–and valuable for every phase of life

 

امروزه از مارتین سلیگمن، به عنوان پدر روانشناسی مثبت گرا نام برده می‌شود. او که همیشه باور داشته افسردگی، بیش از آنچه که باید فراگیر شده، مطالعات و تحقیقات گسترده‌ای را در این زمینه انجام داده است. مارتین سلیگمن بر این باور است که خوش بینی را هم می‌توان آموخت. همانگونه که بدبین بودن هم آموخته می‌شود. از میان انبوه عواملی که می‌توانند خوش بینی و بدبینی را شکل دهند، سلیگمن یکی از عوامل را تاثیرگذارتر از دیگران می‌بیند و آن «نحوه بیان کردن و توضیح دادن رویدادهای اطرافمان» است.

کتاب خوش بینی آموخته شده یا Learned Optimism به همین حوزه توجه کرده است. کتاب در مورد تفکر مثبت کم نیست. اما این کتابها عموماً کتابهایی انگیزشی و با محتوای غیرمستند هستند. ارزش کتاب خوش بینی آموخته شده در این است که این کتاب بر پایه‌ی تحقیق نگاشته شده و کسی که آن را نوشته سالها،‌ رییس انجمن روانشناسی آمریکا بوده و تحقیقاتش، از تاثیرگذارترین تحقیقات روانشناسی دهه‌های اخیر است.

سلیگمن در کتاب خوش بینی آموخته شده می‌نویسد:

 استعداد و هوش قطعاً در پیشرفت یا حداقل در سرعت پیشرفت نقش دارند. اما امید و انگیزه مواردی هستند که در نبود آنها، هیچ حرکتی شکل نمی‌گیرد و خوش بینی، پیش نیاز این حرکت است.

سلیگمن به شکل‌های مختلف به این مطلب اشاره کرده است که:

 مدت خیلی زیادی از آن دوران گذشته است که رفتارگرایان به رهبری اسکینر، حاکمیت مطلق حوزه روانشناسی را در اختیار داشته باشند. نگرشی که بگوید همه چیز فقط ناشی از شرطی شدن ما و پاداش و تنبیه‌های بیرونی است. بخش‌های زیادی از نگاه ما به بیرون، نحوه‌ی تحلیل ما، ارزیابی ما از محیط و …، با تغییر نگرش و ذهنیت ما می‌تواند تغییر کند.

(منبع: سایت متمم)

دانلود رایگان کتاب خوشبینی آموخته شده مارتین سلیگمن

فهرست مطالب کتاب

Part One: The Quest

Two Ways of Looking at Life

Learning to Be Helpless

Explaining Misfortune

Ultimate Pessimism

How You Think, How You Feel

Part Two: The Realms of Life

Success at Work

Children and Parents

The Origins of Optimism

 School

 Sports

 Health

II. Politics, Religion, and Culture

A New Psychohistory

Part Three: Changing

From Pessimism to Optimism

 The Optimistic Life

 Helping Your Child Escape Pessimism

 The Optimistic Organization

 Flexible Optimism

دانلود رایگان کتاب خوشبینی آموخته شده مارتین سلیگمن

 

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

۵ پاسخ‌ها

  1. f گفت:

    آیا کتاب خوش بینی آموخته شده به زبان اصلی است ؟

  2. بهرنگ گفت:

    فارسیش رو ندارین آپ لود کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *