آزمون هوش هیجانی برادبری (Bradberry EQ)

آزمون هوش هیجانی برادبری (آزمون هوش هیجانی برادبری) توسط دکتر تراویس برادبری و دکتر جین گریوز در سال ۲۰۰۴ تدوین شده است. این آزمون به شما می گوید که کدام مهارتها، نقاط قوت شما است و کدام نقاط احتیاج به تقویت دارد. با انجام این آزمون به تمایلات و رفتارهای تان بیشتر پی خواهید برد .

عوامل مورد بررسی در این آزمون:

الف: خود آگاهی هیجانی

ب: خود مدیریتی

ج: آگاهی اجتماعی

د: مدیریت رابطه

افرادی که از سطح نامطلوبی از هوش هیجانی برخوردار هستند، علاوه بر اینکه نمی توانند از ظرفیت های خود در کسب و کار استفاده کنند، پژوهش ها نشان داده اند که این افراد در بلندمدت دچار مشکلات سلامت جسمی از قبیل بیماری قلبی، سرطان و فشارخون بالا، مشکل خواب (به خواب رفتن یا در خواب ماندنسردرد، ناراحتی های معده و سوءهاضمه، احساس خستگی، کاهش اشتها، تب، فراموشی، پشت درد و تپش قلب تندتر از حد معمول می‌شوند.

بسیاری از انسانهای موفق در حوزه کسب و کار و حوزه های فردی، الزاما هوش یا تحصیلات فوق العاده ای نداشته اند. تست و تایپ از موثرترین فاکتورها در موفقیت این افراد را هوش بالای هیجانی، می داند. نکته ی قابل توجه در هوش هیجانی این است که این هوش، قابل ارتقا و اکتسابی می باشد. تست و تایپ آگاهی از سطح هوش هیجانی را از اولین گام های آغاز موفقیت می داند. برای شروع مسیر موفقیت ترکیب و استنباط از تفاسیر سایر آزمونهای روانشناسی استاندارد در حوزه کسب و کار، توصیه می گردد.

دانلود آزمون هوش هیجانی برادبری

دانلود

 

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود پرسشنامه استاندارد ، آزمونهای روانی ، تست و مقیاس


bookh این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *