کتاب زوج درمانی با تمرکز بر اختلال نقص توجه بیش فعالی در بزرگسالان

زوج درمانی با تمرکز بر بیش فعالی بزرگسالان

کتاب زوج درمانی با تمرکز بر اختلال نقص توجه بیش فعالی در بزرگسالان

Adult ADHD-Focused Couple Therapy: Clinical Interventions
by Gina Pera

 

Since ADHD became a well-known condition, decades ago, much of the research and clinical discourse has focused on youth. In recent years, attention has expanded to the realm of adult ADHD and the havoc it can wreak on many aspects of adult life, including driving safety, financial management, education and employment, and interpersonal difficulties. Adult ADHD-Focused Couple Therapy breaks new ground in explaining and suggesting approaches for treating the range of challenges that ADHD can create within a most important and delicate relationship: the intimate couple.

یکی از شایعترین اختلالات تکاملی بزرگسالان، اختلال نقص توجه – بیش فعالی (ADHD) است. مطالعات نشان داده­اند که علایم این اختلال تا ۷۰% در نوجوانی و تا ۵۰% در بزرگسالی باقی می ماند و شیوع کلی این اختلال در بزرگسالی حدوداً ۵% تخمین زده شده است.

علایم اصلی اختلال نقص توجه-بیش فعالی شامل نقص توجه (حواس پرتی­های شدید، فراموشی، و عدم توانایی در برنامه ریزی) تکانشگری (رفتارهای بی­پروا یا با عجله و بدون فکر)، و بیش ­فعالی (بیقراری شدید و احساس دایم بیقراری) می­باشد. در دوران بزرگسالی این علائم خود را به صورت نقص مزمن در برنامه ­ریزی، سازمان دهی و شروع یا تکمیل کردن کارها در طی زمان نشان می­دهد. همچنین بالغین مبتلا به این اختلال در تنظیم و کنترل هیجانهای خود اشکال قابل توجه دارند، ضعفی که با بروز رفتارهای تکانشی و اختلال در روابط بین فردی همراه می باشد. مشکلات طولانی مدت در عملکرد تحصیلی، شغلی، و اجتماعی باعث می ­شود که فرد احساس اعتماد به نفس پایین، افسردگی و/یا اضطراب داشته باشد.

در اصل طبیعت اصلی این بیماری، اختلال در عملکرد اجرایی است- عملکردی که به فرد کمک می کند تا عوامل حواسپرتی را شناسایی و حذف کند، موضوعات را در ذهن نگه دارد، در مورد پیامدها فکر کند، و اهداف خود را برنامه ریزی و اجرا کند. بنابراین بیماری ADHD یک عیب شخصیتی یا اختلال حافظه یا عقب ماندگی ذهنی یا تنبلی نیست، بلکه یک اختلال نوروبیولوژیکی است که مبتلایان به آن نیاز دارند تا راهکارهای انطباقی جدیدی را برای مواجهه با مشکلات زندگی بیاموزند.

 

فهرست مطالب کتاب زوج درمانی با تمرکز بر بیش فعالی بزرگسالان

 

PART I: ADULT ADHD AND RELATIONSHIPS

 Meet the Couples and Their Common Challenges

Gina Pera

 Principles of ADHD-Focused Couple Therapy

Gina Pera

PART II: CLINICAL INTERVENTIONS

 Psychoeducation

Arthur L. Robin, PhD

 A CBT Model for ADHD-Challenged Couples

J. Russell Ramsay, PhD

 The Role of Medication

Gina Pera and Arthur L. Robin, PhD

 Behavior and Habit Change

Arthur L. Robin, PhD

 Imago Relationship Therapy Adapted for ADHD

Carol Ann Robbins, PhD

 Co-Parenting Strategies

Barbara Easterlin, PhD

PART III: SPECIAL TOPICS

 Money

Gina Pera

 Cyber Addictions

Kevin Roberts, MA

 Sexual Intimacy

Gina Pera

Conclusions and Clinical Notes

Arthur L. Robin, PhD

دانلود کتاب زوج درمانی با تمرکز بر بیش فعالی بزرگسالان

با ما در روان راهنما همراه باشید


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *