پورنوگرافی : چطور تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن را متوقف کنید؟

پورنوگرافی

چطور تماشای پورنوگرافی ( فیلم ها ،مجلات و عکسهای مستهجن) را متوقف کنید؟

درحالی که تماشای فیلم یا مجلات پورن میتواند اعتیاد مخربی را به همراه خود داشته باشد اگر این گونه فیلم ها،مجلات ویا عکس ها به صورت منفی در زندگی شما رخنه کرده باشد پس باید به فکر راههایی برای متوقف کردنش باشید دراینجا چند راهکاربه شما معرفی میگردد که میتوانید انها را امتحان کنید

بخش اول

۱.خود را مسئول بدانید :

پیش از انکه حافظه کامپیوترتان راپاک کنیدبه همسر،دوست ویا به یک شخص دلسوز وقابل اطمینان مراجعه کنید و تصمیم تان را مبنی بر متوقف کردن پورنو اعلام کنید شخصی را بیابید تا شما راهمه جانبه حمایت کند این حمایت باعث میشود که شما بتوانید راحت تر این عادت را ترک کنید حتی انجمن های اینترنتی و ان لاینی وجود دارد که بتواند شما را در متوقف کردن پورنو و یا فعالیت های دیگری مانند خود ارضایی یا رابطه جنسی حمایت کند همچنین نرم افزار انتی پورنو میتواند به شما دراین امرکمک کندبه شرطی که خودتان رمز عبور را نداشته باشید.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۲.مطالب،عکس ویا فیلمهای پورنو را دور بریزید:

تا‌‌‌زمانی که این مطالب ،عکس یا فیلم ها دراطراف شما ودر دسترس شما باشد بازگشت به این عادت بسیار اسان خواهد بود. فایلهای پورنوگرافی را از کامپیوتر و مبایل تان حذف کنید مجلات،سی دی،دیسک وتمام مطالب پورنوگرافی را دور بریزید

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۳.روی کامپیوتر یا مبایلتان  نرم افزار انتی پورنو نصب کنید:

نرم افزارهای زیادی در دسترس شما میباشداما در اکثر مواردشما به یک دوست نیاز دارید که برایتان رمز عبور تعریف کند به طوری که حتی خود شما از ان رمز عبور خبر نداشته باشید در نتیجه شما دیگر نمی توانید به سراغ این کلیپ یا فیلم ها بروید در اینجا چند نمونه از انتی پورنو خوب به شما معرفی میکنیم.

Qustodio  روی هر کامپیوتر یا موبایلی نصب میشود به جز linuxنسخه یا ورژن رایگان وغیررایگان ان در دسترس میباشد . برای ویندوز کامپیوتر شما میتوانید از نرم افزار Microsoft family safety به صورت رایگان استفاده کنید .

 Norton family safety یک گزینه رایگان برای ویندوز،اندروید وios  دارد سعی کنیداز سرویس های رایگان ۳۰روزه از ورژن های غیررایگان استفاده کنید.

Convenant Eyes این شرکت سرویسی را برای کامپیوترها وموبایل ها ارائه میده دو به ازای این سرویس در هرماه ۱۰دلاردریافت میکند و کاربر دیگر نمیتواند قفل امنیتی را بشکند و وارد برنامه های پورنو شود.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۴.تاجایی که ممکن است دسترسی به اینترنت را کم کنید:

اگر شما کسی هستیدکه وسوسه میشوید که نرم افزارانتی پورنو را دور بزنیدهر زمان که از اینترنت جهت کارهای دیگر استفاده نمیکنیدوای فای را خاموش کنیدویا کابل اینترنت را از پریز بیرون بکشیدبه این ترتبب شما پیشاپیش از دور زدن انتی پورنو توسط خودتان جلوگیری کنید واگر کسی درخانه شما نیست که از اینترنت استفاده کند مودم را خاموش یا از پریز بیرون بکشید.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۵.اوقات فراغت تان رابا فعالیت های دیگر پرکنید:

خستگی های مکرر میتواند تاثیرزیادی در اعتیاد به پورنوگرافی داشته باشداگر شما اوقات فراغت خود را بی حوصله وبه تنهایی بگذرانید مقاومت در برابر وسوسه شما در جستجوی پورنو کمتر خواهد بود سعی کنید خودتان را با چیزهای دیگری مشغول کنید.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

روزانه ورزش کنید :

وقتی شما ورزش میکنید اندروفین ومواد مفید دیگر در بدنتان ازاد میشود بسیاری از افراد از ورزش برای ترک اعتیادشان کمک میگیرند.

به مسافرت بروید و یا برنامه ی سفر ۱روزه ای را برای اخر هفته ترتیب دهید عادت ها با تغییرات دور و برمان راحت تر تغییر میکنند.

از دوست تان بخواهید شمارا با سرگرمی های خودش اشنا کند فعالیتهای اجتماعی خودبه خودشما را با گروه یا اشخاصی اشنا میکند که شمارا تشویق میکند که این عادت را تغییر دهید حتی اگر او دلیل انتخاب این سرگرمی را نداند

 

بخش دوم: عادهایتان را تغییر دهید :

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۱.رفتارهای منفی را بشناسید :

پورنو گرافی و رابطه جنسی مسائل بحث برانگیزی هستند و هنوز بین روان شناسان وکارشناسان پزشکی بر سر تاثیر پورنو واینکه ایا عادت به پورنو اعتباد محسوب میشود یا نه ،توافقی وجود ندارد.

افراد عادت به پورنو را در خود به دلیل کاهش استرس،ازبین بردن خستگی،ایجاد احساس خوب، مقابله با احساسات و عواطف منفی شان ویا تحمل درد  در خود افزایش میدهند .علائم زیر جدی شدن پورنو گرافی را به شما اخطار میدهد:

  • ترک تماشای پورنو برای شما بسیار دشوار است.
  • شما درمورد تعداد تماشای پورنوبه دیگران دروغ میگویید.
  • پورنو در اولویت زندگی شما و روابط،کاریا مطالعه در اولویت بعد قرار میگیرد.
  • شما تماشای پورنو را به انجام رابطه جنسی ترجیح میدهید.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۲.عوامل تحریک کننده را بشناسید:

دفترچه ای راتهیه کنید و هر زمان که شما به سمت تماشای پورنو تمایل پیدا کردید دقیقا صحنه پیش از تمایل شدیدتان را توصیف کنیداز حالاتتان،کاری که در حال انجامش بودید و یا از  احساس ان روز تان یادداشت بردارید.استرس، کمبود خواب ، گفتگو در مورد پورنو با دوستتانتان  یا دسترسی اسان به پورنو همگی عوامل تحریک کننده به حساب می ایند.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۳.به صورت راهبردی محرک هایتان را خنثی کنید:

تا جایی که ممکن است از محرکها به طور همزمان دوری کنیداگر دیدن اگهی نیمه اروتیک ویا عاشقانه تلوزیون، شما را تحریک میکند پس از تماشای برنامه هایی با این محتوا دوری کنیداگر مسیر رفت و امد کاری شما کمی انطرف تر از محوطه دانشگاهی است که باعث تحریک شما میشوداز مسیر دیگری رفت وامد کنید اگر شما قادر به دور کردن محرک ها از خود نیستید پیشاپیش برنامه ریزی کنید که چطور عوامل تحریک کننده  را خنثی کنید.

  • اگر محرک ها اجتناب ناپذیرند پیشاپیش طرحی را در ذهن تان داشته باشید خودتان را تصور کنید که محرک هارا نادیده گرفته ودر عوض به اینکه میخواهید برای شام چه درست کنید فکر کنید یا کامپیوترتان را خاموش کرده و به پباده روی بروید کارهایی را انجام دهید که فکرتان را از ان محرک ها دور سازد مثل خواندن یک کتاب ، گوش دادن به یک موسیقی و یا کاری که ذهن شما را به خود مشغول کند.
  • با استفاده از کتاب ها یا مجموعه ای از پازل های مهیج حواس خودتان را از این محرک ها دور سازید

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۴.جایگزین های بهتری را انتخاب کنید

اگر شما به لحاظ جنسی بی قرار شده اید سعی کنید یک رابطه جنسی سطحی را باهمسر خود داشته باشیدو خود را با تماشای فیلم های پورنو بی قرار تر نکنید.

پورنوگرافی : تماشای فیلم ها ، مجلات و عکسهای مستهجن

۵. از مشاوران راهنمایی بخواهبد:

اگر تلاش خودتان برای ترک پورنو گرافی بی نتبجه بود ویا باعث استرس  زیادی در زندگی تان شده است از یک کارشناس با تجربه و یا از یک برنامه ۱۲ مرحله ای کمک بگیرید و توجه داشته باشید که درمان وقتی حائز اهمیت است که شما تجربه فیزیکی ویا جنسی را داشته باشید و یا از افسردگی و یا اضطراب رنج میبرید

  • اگر شما رابطه لذت بخشی را با همسر تان ندارید سعی کنید این رابطه را با مشورت یکدیگر به رابطه لذت بخشی تبدیل کنید به این ترتیب شما میتوانید از ارامش بیشتری برخوردار شوید.
پست مرتبط با  پورنوگرافی : انحرافات جنسی یا پارافیلیها

 مقالات متنوع روانشناسی در روان راهنما

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل ارسال نمیشود. در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *