کتاب EMDR رویکرد منسجم روان درمانی – شاپیرو

کتاب EMDR (حساسیت‌زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد) رویکرد روان درمانی

Emdr as an Integrative Psychotherapy Approach: Experts of Diverse Orientations Explore the Paradigm Prism
by Francine Shapiro :Editor

 

EMDR originator Francine Shapiro explores the latest developments and theoretical perspectives on, and clinical implications of, this complex psychotherapy approach originally developed to treat post-traumatic stress disorder. Leading spokespersons of all major schools of psychotherapy explore how EMDR meshes with their approaches, identifying the elements and outcomes salient to their world view. They offer guidelines and techniques, amply illustrated, across a range of problems and disorders, including depression, attachment disorder, social phobia, generalized anxiety disorder, body image disturbance, marital discord, and existential angst. From this diversity of viewpoints emerges a picture of similarities, differences, and strengths across disciplines and suggestions and opportunities for more robust and comprehensive treatment

دانلود کتاب EMDR در روان راهنما

مطالب مرتبط

کتاب حساسیت‌زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد

روش EMDR درمانی پیچیده و تخصصی برای غلبه بر آثار ضربه عاطفی و تجارب ناراحت‌کننده آن است که نخستین بار در ۱۹۷۸ از سوی روان‌شناسی به نام فرانسین شاپیرو مطرح شد. او متوجه شده بود که نگرانی‌ها و استرس‌های وی با حرکت چشمانش به طرفین کاهش می‌یابد. دکتر شاپیرو از EMDR برای مقابله با نشانه‌های ناخوشایندی مانند اضطراب، گناه، خشم، افسردگی، ترس، اختلالات خواب، و بازگشت به خاطرات بد ناشی از واقعه‌ای تکان‌دهنده در گذشته استفاده کرد. این شیوه مستلزم بازخوانی واقعه یا رویدادی استرس‌زا از گذشته و برنامه‌ریزی مجدد ذهن و جایگزینی باورهای منفی با باورهای مثبت و آگاهانه‌ای است که خود فرد انتخاب می‌کند.

EMDR علامت اختصاری چه کلماتی است؟ 

حروف Eye Movement) : EM) یا حرکت چشم
دکتر شاپیرو ابتدا معتقد بود که درمان مراجع (بیمار) فقط از طریق حرکت سریع چشم به طرفین صورت می‌گیرد، اما اکنون مشخص شده است که تأثیرات مثبت این شیوه ناشی از هر نوع تحریک دوگانه حسی است که می‌تواند حرکت متناوب چشم‌ها به طرفین، ضربه‌های متناوب انگشت بر دو دست راست و چپ بیمار، یا تغییر تن صدا در دو گوش باشد که در نهایت به تحریک متناوب نیمکره راست و چپ مغز منجر می‌‌شود. این عمل را پردازش دوگانه می‌نامند که مراجع را قادر به پردازش مجدد ضربه عاطفی می‌کند.
حرف Desensitization) :D) یا حساسیت‌زدایی که به معنای کاهش و حذف پریشانی یا اغتشاش روانی است که با خاطره یک سانحه دردآور متداعی شده است.
حرف Reprocessing) :R) یا پردازش مجدد که به معنای جایگزینی باورهای منفی و ناسالم با باورهایی مثبت و سالم‌تر است.

 


صفحه اصلی دانلود کارگاه ، کتاب ، پرسشنامه ، ویدئوهای آموزشی ، پاورپوینت و نرم افزار


 

توجه : لینک دانلود فایلها بلافاصله پس از خرید ظاهر میشود و به ایمیل شما هم ارسال میشود(پوشه هرزنامه یا spam را چک کنید). در صورتی که پس از خرید با مشکل دانلود در مرورگر گوگل کروم مواجه شدید از این راهنما استفاده کنید. ترجیحا از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید (پسورد فایلها: ۱۳۵۷ و یا www.ravanrahnama.ir) ravanrahnama این مجموعه را ببینید bookh

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *